Wiele osób wierzy, że korzystanie z systemów bukmacherskich zagwarantuje im sukces. Niestety rzeczywistość bywa nieco inna i bez dobrej znajomości obstawianych przez nas sportów do niczego nie dojdziemy. Systemy bukmacherskie mają za zadanie usystematyzować i uprościć proces zawierania zakładów, a także zmniejszyć ryzyko wpływu emocji na nasze typy. Korzystanie z systemów bukmacherskich może pomóc, ale nic nie zastąpi umiejętności dobrego typowania i znajomości sportu. Tylko połączenie jednego i drugiego wraz z dobrym systemem zagwarantuje nam sukces. 

Systemy bukmacherskie
Jakie są najlepsze i najbardziej skuteczne systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie dotyczą głównie taktyki dotyczącej stawkowania i grania meczy o konkretnych kursach. Głównym celem stosowania systemów stawkowania jest zwiększenie szans typera na wygraną. Wybór odpowiedniego systemu i przestrzeganie jego zasad znacząco zwiększa szanse na ostateczny sukces. 

Przyjrzyjmy się teraz czym powinien wyróżniać się dobry system bukmacherski. Główne cechy dobrego systemu to:

  • niewielkie ryzyko utraty całego kapitału przeznaczonego na grę
  • zwiększenie ogólnej szansy na sukces, a co za tym idzie zysku
  • zagwarantowanie wysokiego yieldu

Yield to stosunek zysku do zainwestowanej kwoty. Najlepsi gracze są w stanie utrzymać go na poziomie około 10%, co oznacza, że z każdej postawionej stówki wyciągamy 110 złotych. 

Wybór najlepszego systemu zależy od kilu ważnych czynników. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to ile pieniędzy możemy przeznaczyć na grę, a także jakim doświadczeniem w zakładach sportowych online możemy się pochwalić. Warto zacząć od systemów prostych, które wcale nie są gorsze niż inne, a wyróżniają się łatwością zrozumienia i nie wymagają od gracza kombinowania i skomplikowanych obliczeń.

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Najpopularniejsze rodzaje systemów bukmacherskich

Płaska stawka 

Jest to zdecydowanie najprostszy system stawkowania. Polega on na obstawianiu w zakładach sportowych online takiej samej kwoty na każdy obstawiany przez nas kupon w zależności od jego kursu. Załóżmy, że mamy 1000 złotych na grę. Żeby zagwarantować sobie bezpieczeństwo nie powinniśmy stawiać więcej niż 2-5% całego budżetu. Przykładowe stawkowanie może wynosić:

Kursy Kursy 2-3 – 40 złotych
Kursy 3-5 – 20 złotych
Wyższe kursy – 10 złotych

Jest to bardzo dobry system dla początkujących graczy, ale nie gwarantuje on niestety dużych zysków. Z drugiej strony ryzyko bankructwa również jest niewielkie

Procentowe stawkowanie

W tym systemie nasza stawka zależy od aktualnie posiadanego budżetu. Wymaga on nieco więcej liczenia niż w przypadku płaskiej stawki, ale gwarantuje nam nieco większe zyski. Zobaczmy to na przykładzie. Weźmiemy pod uwagę taką samą kwotę jak w poprzednim systemie

Gramy za 2% naszej całkowitej kwoty do gry. W przypadku 1000 złotych jest to 20 złotych.

Obstawiamy pierwszy kupon, ale niestety go przegrywamy. Zostaje nam więc 980 złotych. Nasz kolejny zakład zostanie postawiony za 2% z tej kwoty, czyli 19,60 złotego. Ten system eliminuje praktycznie ryzyko porażki, ale w przypadku długiej pechowej serii zjedziemy w końcu do takiego poziomu budżetu, że będziemy obstawiać za 2 złote lub mniej, co praktycznie wyeliminuje jakąkolwiek możliwość uzyskania większego zysku. 

Progresja

Progresja to bardzo niebezpieczny system i wymaga od nas umiejętności dobrego wybierania spotkań. Ze względu na konieczność gry na wysokich kursach nie poleca się tego systemu dla osób z małym budżetem i początkującym. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z tego systemu każdemu, gdyż istnieje duże ryzyko straty naszego kapitału, przy małej szansy na osiągnięcie zysku.

Progresja polega na stałym zwiększaniu stawek przy przegrywaniu kuponów. Przykładowo stawiamy pierwszy kupon za 2 złote, drugi za 4, trzeci za 8, kolejne stawki to 16, 32, 64, 128 itd. Każdemu zdarza się przegrać kilka kuponów z rzędu, więc nawet po początkowej fali sukcesów możemy ostatecznie stracić wszystkie pieniądze.

Poprzedni artykułCo można typować w kolarstwie?
Następny artykułMarża u Polskich bukmacherów online
Najlepsi w Polsce legalni bukmacherzy internetowi dają kasę na sam początek. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod promocyjny BETONLINE żeby otrzymać dodatkowe korzyści jak darmowe zakłady, freebety czy darmowy bonus bez depozytu. W STS taki bonus bez wpłaty to nawet 29 PLN.