To już ostatni weekend ze skokami narciarskimi w ramach obecnie rozgrywanego Pucharu Świata. Zawodnicy, jak co roku, zakończą sezon w słoweńskiej Planicy. Z poniższego artykułu dowiecie się m.in. jak wygląda program zawodów, które zaplanowano na najbliższy weekend. Nie zabraknie informacji dotyczących składu naszej reprezentacji oraz wyników z ubiegłej kampanii.

obstawianie skoków
Obstawianie skoków narciarskich w zakładach bukmacherskich online

Program zawodów w Planicy

Już wczoraj zostały rozegrane seria treningowa oraz kwalifikacje. Dzisiaj, 21 marca 2019 roku, odbędzie się seria próbna przed konkursem indywidualnym. Pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce o 13:30. Natomiast konkurs indywidualny rozpocznie się mniej więcej godzinę później. Na sobotę zaplanowano natomiast konkurs drużynowy, który wystartuje punktualnie o 10:00. Natomiast na 9:00 zaplanowano serię próbną.

Skoczkowie zakończą sezon dokładnie w najbliższą niedzielę. O 9:00 odbędzie się seria próbna przed drugim konkursem indywidualnym. Natomiast na 10:00 zaplanowano właściwe zawody. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że emocji tutaj nie powinno brakować. W końcu skoczkowie walczą o jak najlepsze pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz niemałe pieniądze.

Jak to wyglądało przed rokiem?

W minionym sezonie tradycyjnie skoczkowie narciarscy zawitali do Planicy. W Słowenii zawody rozgrywane były od 23 marca 2018 roku do 25 marca 2018 roku. W pierwszym konkursie najlepszy okazał się Kamil Stoch. Polak pokonał Norwega Johanna Andre Forfanga oraz Austriaka Stefana Krafta. Potem, podobnie jak w tym sezonie, zostały rozegrane zawody drużynowe. Najlepsi okazali się lotnicy z Norwegii w składzie: Daniel-Andra Tande, Andreas Stjernen, Robert Johansson i Johann Andre Forfang. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Niemiec. Dla tej kadry skoki oddawali: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger i Richard Freitag.

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Trzecie miejsce zajęli natomiast gospodarze. Słoweńcy wystąpili w takim zestawieniu: Domen Prevc, Robert Kranjec, Anze Semenić i Peter Prevc. Sezon został zakończony natomiast 25 marca 2018 roku – w drugim konkursie indywidualnym po raz kolejny najlepszy okazał się Kamil Stoch. Polak wyprzedził Austriaka Stefana Krafta. Podium uzupełnił reprezentant Norwegii, Daniel-Andre Tande.

Jak wygląda skład Polaków?

Kogo wziął na ostatnie zawody Stefan Horngacher, który naszym zdaniem po sezonie zakończy pracę z naszą reprezentacją? We wczorajszych kwalifikacjach skoki oddawali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot oraz Stefan Hula. Można zatem powiedzieć, że obyło się bez większych niespodzianek. Do kadry po dość długiej przerwie wraca Maciej Kot. Skoczek urodzony w Limanowej na pewno nie może zaliczyć tego sezonu do udanych.

To dla niego ostatnia szansa, aby powetować sobie wcześniejsze straty. Pozostali nasi skoczkowie także mają o co walczyć. Kamil Stoch rywalizuje np. o Małą Kryształową Kulę. Liczymy zatem na pozytywne podsumowanie sezonu w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Następny artykułUdany debiut Polaków w el. Euro2020
Najlepsi w Polsce legalni bukmacherzy internetowi dają kasę na sam początek. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod promocyjny BETONLINE żeby otrzymać dodatkowe korzyści jak darmowe zakłady, freebety czy darmowy bonus bez depozytu. W STS taki bonus bez wpłaty to nawet 29 PLN.