Zakłady bukmacherskie to dla części osób zabawa, dla innych okazja do zarobku a jeszcze dla innych, uzależnienie. Co należy zrobić, aby zacząć swoją przygodę z bukmacherką? Jak obstawiać, aby wygrać? Na te pytania odpowiemy w artykule poniżej.

Legalna firma bukmacherska to podstawa

Pierwszym co powinniśmy uczynić zaraz po decyzji aby zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie jest wybranie legalnego bukmachera działającego na licencji ministerstwa finansów w Polsce. Kiedy już to uczyniliśmy, dobrym pomysłem jest rozejrzenie się po firmach bukmacherskich, która proponuje najbardziej odpowiadający nam bonus, czy jest to tak zwany ,,freebet” czyli darmowy zakład czy dodatkowe środki na pierwszy zakład, wybór zależy wyłącznie od nas. Jest to duży plus z racji tego że jeśli ta forma rozrywki się nam nie spodoba, to wtedy możemy zrezygnować bez żadnych strat własnych.

Kiedy uczyniliśmy już i to, to warto teraz się zastanowić, czy będziemy korzystać z usług punktu stacjonarnego tej firmy bukmacherskiej czy też wygodniej nam będzie korzystać z ich usług przez internet. Ta druga opcja ma ten plus, że z witryn internetowych możemy korzystać przez 24 godziny na dobę, ale zanim będziemy korzystać z usług wybranej przez nas firmy bukmacherskiej powinniśmy sprawdzić jej opinię i całą ofertę wydarzeń i dyscyplin. Pamiętajmy również aby uważać na marżę bukmacherską, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na to, ile środków będziemy w stanie uzyskać w wyniku wygranego kuponu. Wiadomo, im niższa marża, tym lepiej dla nas.

Organizuj to co obstawiasz

Jeśli już zrealizowaliśmy wszystkie kroki z powyższych tematów, to warto ułożyć sobie dobry plan na cały sezon. Dobrym pomysłem jest użycie naszego doświadczenia na temat obstawianej przez nas dyscypliny, podstawą przy obstawianiu jest też zrozumienie zasady ustalania kursu przez bukmacherów.

Dobrą cechą początkującego gracza jest także branie pod uwagę losowości zdarzeń, ponieważ nawet najlepszy typer na świecie czasem się myli. Kolejnym aspektem nad którym powinniśmy się skupić jest to, aby obstawiać tylko tą kategorię sportową, w której czujemy się stuprocentowo pewni. Następną kwestią są pieniądze, czyli ile chcemy wydać na nasze zakłady. Ostatnią już kwestią przy planowaniu jest sposób, w jakich chcemy obstawiać. Trzymanie się dobrego planu zawsze zwiększa szanse na wygrane. Pamiętajmy jednak aby zachować rozsądek i zimną krew, ponieważ wtedy mamy jeszcze większe szanse na wygraną.

Co warto wiedzieć o rodzajach zakładów bukmacherskich?

Aby rozpocząć obstawianie na zakładach w firmach bukmacherskich trzeba też znać rodzaje zakładów bukmacherskich. Najbardziej popularnym rodzajem zakładu jest 1-X-2. Drugi pod względem popularności jest under/over (U/O) który polega na tym że obstawiamy czy w  danym spotkaniu uda się zdobyć określoną granicę ilości punktów, czyli czy będzie tych punktów mniej czy więcej.

Bezpieczne obstawianie u bukmachera

Legalne firmy bukmacherskie to jedyne wyjście dla graczy z Polski, ponieważ w 2017 roku Ustawa Hazardowa uległa nowelizacji. Firmy, które nie otrzymały polskich licencji, nie mogą legalnie organizować zakładów w polskiej sieci. Oznacza to, że jeśli bukmacher którego wybrałeś nie posiada takiej licencji, możesz mieć problemy z prawem, z racji tego że prawie pewnym jest to, że takie firmy nie odprowadzają należytych podatków.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMarża bukmacherska – co to jest, jak się ją oblicza, gdzie najniższa?
Następny artykułCzy zakłady bukmacherskie to dobry sposób na relaks?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.