Makao to nadal dość popularna gra (choć nie tak bardzo jak poker w internecie), której zasady co ciekawe znacznie różnią się w zależności od regionu i źródła. Wariacji na temat makao jest sporo, jednak podstawowe zasady rozgrywki pozostają niezmienne. Makao jest grą o średnim poziomie trudności, dlatego świetnie się sprawdza jako gra na imprezach. Jak więc gra się w makao?

Jak grać w makao?
Jak grać w makao?

Gra w makao

Gra w makao jest uznawana za jedną z najlepszych gier karcianych dla początkującego – dlaczego? To proste, ponieważ celem gry jest pozbycie się wszystkich trzymanych w dłoni kart. Rozgrywka rozpoczyna się od wydania każdemu po 5 kart tak, by oponenci nie mogli ich zobaczyć. Na koniec z samej góry talii wybiera się jedną kartę, którą kładzie się figurą do góry. Grę prowadzi się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W każdej kolejce gracze grają kartami, które pasują do leżącej na górze stosu. Jeśli jednak nie mogą nic wyłożyć, dobierają jedną kartę z talii. Wygrywa osoba, która pozbyła się kart jako pierwsza. W grze w makao istotny jest też moment, kiedy mówimy „makao”: gdy w ręku gracza zostaje ostatnia karta.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

W sytuacji, gdy w jednym rozdaniu gracz wyzbywa się wszystkich trzymanych w rękach kart, należy powiedzieć „makao”. Nie powiedzenie „makao” skutkuje doborem 3 karnych kart. Karty na środek dokłada się według zasady koloru i figury. Jeśli więc na stole leży 5 kier, gracz może położyć dowolną 5 lub dowolnego kiera. Wyjątkiem są karty funkcyjne, które wymuszają wyłożenie na stół konkretnych figur. Kiedy gracz nie ma w dłoni karty, którą może wyłożyć na stół, dobiera jedną z talii. Karty dobiera też, jeśli otrzyma karę. Część z kart funkcyjnych określa, ile kart powinno się dobrać.

Nowa promocja od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Prostszy odpowiednik makao

Jeśli grają z nami dzieci, możemy skorzystać z gry która nazywa się UNO. Jest to po prostu prostsza odmiana makao, tak jak możemy przyrównać inne gry karciane, na przykład odmiany gry typu poker online w polsce do oryginalnego, pokera 5-kartowego. Co ciekawe, gry polegające na obstawianiu pokera w naszym kraju są dostępne tylko u jednej firmy, pod nazwą Betgames STS. Na tyle, jeśli chodzi o ciekawostki, przejdźmy dalej.

 Karty funkcyjne w występujące w makao :

2 i 3 – zmuszają gracza do dobrania odpowiednio dwóch bądź trzech kart. Suma kary kumuluje się.

4 – zmusza gracza do opuszczenia kolejki. Można ją przebić kolejną czwórka. Suma kolejek czekających kumuluje się wraz z przebijaniem.

Jopek – wykładający ją gracz wybiera dowolną kartę która nie pełni żadnej funkcji, której wymaga od innych graczy. Żądanie obowiązuje całą kolejkę.

Dama – kartę tę można położyć na inną dowolną i potem na nią położyć kolejną dowolną kartę.

Król – po położeniu króla następny gracz musi pobrać z talii 5 kart.

As – żądanie koloru. Karta pozwala graczowi na zmianę koloru w grze.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBetgames STS – czyli legalne karcianki online
Następny artykułJakich błędów w pokerze powinniśmy się wystrzegać?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.