Gry komputerowe są wspaniałym wynalazkiem, umożliwiającym na ogromny rozwój osobisty, bądź odstresowanie się po ciężkim dniu, ale również i zarobek na typowaniu gier komputerowych. Jednakże niektóre osoby potrafią przesadzić, co nam grozi jeśli będziemy nadużywać grania w gry komputerowe?

Czy nadużywanie gier oznacza uzależnienie od nich?

Zaburzenia snu

Jeśli siedzisz na komputerze od rana do nocy (dosłownie) to wiedz, że coś się dzieje. A tak na serio, jeśli nie potrafimy się odkleić od komputera chociażby na kilka godzin w ciągu dnia (nie liczymy tutaj oczywiście informatyków, bądź ludzi, dla których komputer jest niezbędny do pracy) od naszej ulubionej gry, to pierwsza oznaka, że być może mamy ze sobą problem. Siedzenie przy grach komputerowych mimo wszystko potrafi zmęczyć nasz organizm na tyle, że po jakimś czasie po prostu trzeba odpocząć. Zazwyczaj jest to właśnie od razu pójście spać, czasami o czwartej nad ranem, czasami o dwunastej w południu. Po tygodniu takiego ,,życia” nasz organizm zaczyna wariować, i rozregulowuje się nam cykl snu, doprowadzenie później tego do normalnego stanu jest tym cięższe, im dłużej będziemy spędzać czas na graniu w gry komputerowe.

Odizolowanie od społeczeństwa

Przy długotrwałych sesjach grania w gry komputerowe, jedyne na co ma czas osoba podejrzana o uzależnienie to podstawowe czynności życiowe (sen, jedzenie) oraz czasami (choć niestety nie zawsze) higienę osobistą. Po jakimś czasie, kontakty socjalne tej osoby przestaną być dostępne, z racji tego że dana osoba nie ma już czasu ,,na spotykanie się”. Niestety, żyjemy w społeczeństwie i aby przetrwać, musimy się komunikować z innymi ludźmi.

Problemy zdrowotne

Kolejnym problemem, który sygnalizuje już poważne problemy z naszym uzależnieniem od gier komputerowych, są już problemy zdrowotne. Mamy tu na myśli pękające naczynka w oczach, ból kręgosłupa, bóle mięśni i nadgarstków, nadwaga. Na tym etapie polecamy skierować się do specjalisty, ponieważ narażamy wtedy nasze zdrowie na poważne niebezpieczeństwo. Gry komputerowe to świetny sposób na odstresowanie się, rozwinięcie swoich pasji, ale jak to stare przysłowie mówi ,, nawet najlepsze lekarstwo w nieodpowiedniej dawce jest trucizną.”

Jak odwrócić to staczanie się na dno?

Otóż opcji jest kilka, jedna z nich to terapia, druga to sprzedaż naszego komputera (na praktycznie nikt się nie decyduje) a trzecia to wykorzystanie naszej wiedzy w celach zarobku. W jaki sposób możemy to zrobić? Otóż to proste, wystarczy że zaczniemy obstawiać zakłady na gry komputerowe. Nasza rozległa wiedza na temat tytułów, które przez godziny, dni a nawet czasem miesiące były przez nas ogrywane, naprawdę się przyda, z racji tego że zakłady bukmacherskie polegają na odpowiednim przewidzeniu wyniku danego spotkania (w tym wypadku e-sportowego) co na pewno przyjdzie nam z łatwością co do tytułów, które ogrywaliśmy. Wystarczy wtedy jedynie podszkolić się nieco, jeśli chodzi o firmy bukmacherskie, jakie rodzaje zakładów bukmacherskich możemy obstawiać, etc. I już możemy zacząć wygrywać spore sumy na zakładach – przez co zamiast siedzieć przy komputerze, będziemy w stanie oglądać rozgrywki naszych ulubionych sportów – i zarabiać!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTotal Casino – Jak grać online
Następny artykułJak typuje się zakłady online? – poradnik
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.