Dla wielu osób kolarstwo to stosunkowo nudna dyscyplina. Są jednak, nawet w naszym kraju, fanatycy tego sportu. W historii mieliśmy kilku wybitnych zawodników. Teraz wydaje się, że palmę pierwszeństwa dzierżą Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski. Bukmacherzy udostępniają rozmaite zakłady odnośnie tej dyscypliny. Co można typować? Na czym mogą być zbite przysłowiowe kokosy?

kolarstwo obstawianie
Obstawianie w zakładach bukmacherskich kolarstwa szosowego.

Najpopularniejsze zakłady w kolarstwie

Często zawodnicy obstawiają, który zawodnik wygra cały wyścig. Ogólnie ma to sporo sensu. Często jest tak, że na samym końcu najlepsi okazują się po prostu kolarze, którzy potrafią jeździć po górach. Pierwsze etapy są natomiast przeważnie płaskie. Obstawiając zatem, kto wygra poszczególny wyścig nie wolno o tym zapominać. Każdy zawodnik musi dokładnie zapoznać się ze specyfiką poszczególnych etapów.

Dobrze jest też dowiedzieć się, który kolarz jest liderem konkretnej grupy. To właśnie na niego pracują pozostali członkowie ekipy. Zawodowcy, którzy zarabiają dobre pieniądze na kolarstwie zdają sobie sprawę, że liderzy mają zdecydowanie największe szanse na wygranie wyścigu. Nie tylko chodzi o to, że pracują na nich wszyscy inni kolarze. Są to też oczywiście zawodnicy, którzy mają odpowiednie umiejętności i wydolność nieosiągalną dla przeciętnego człowieka.

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kto będzie lepszy na poszczególnym etapie?

Kiedy zaczynają się wielkie wyścigi, takie jak Tour de Pologne, Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta Espana itd. bukmacherzy znacząco rozszerzają ofertę. Można typować nie tylko to, kto będzie najlepszy w całym wyścigu. Spokojnie możecie również wytypować, jaki zawodnik będzie lepszy w konkretnej parze. Typy h2h są bardzo popularne wśród zawodników. Wszystko dlatego, że nie jest łatwo wytypować zwycięzcę całego wyścigu albo etapu.

Jeśli chodzi o triumfatora imprezy, to dochodzi jeszcze aspekt stosunkowo długiego oczekiwania na finalne wyniki. Nie każdy chce natomiast zamrażać pieniądze na kilkanaście dni. To jednak wcale nie oznacza, że łatwo jest wytypować, kto będzie lepszy w danej parze. Bukmacherzy są sprytni. Najczęściej tak dobierają zestawienia, aby kolarze mieli stosunkowo podobne predyspozycje.

Zawodowcy, którzy nie narzekają na brak zarobków mają jednak sposób, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Po prostu dokładnie wszystko analizują. Wiedzą, jak dany kolarz jest w stanie poradzić sobie na danym etapie uwzględniając jego długość, ilość terenu płaskiego, górzystego itp.

Co jeszcze można znaleźć w ofercie?

W ofercie można również znaleźć zakłady dodatkowe. Dotyczą one np. tego, z jak dużą przewagą wygra konkretny zawodnik na mecie. Jeśli chodzi o etapy sprinterskie, to często zwycięzca i kilku następnych zawodników mają dokładnie taki sam czas, a o zwycięstwie decyduje fotokomórka. Jeśli chodzi o etapy górzyste, to rzadko kiedy rywalizacja jest aż tak bardzo zacięta.

Zdarzają się oczywiście etapy, kiedy dwóch lub więcej zawodników do ostatnich sekund walczy o zwycięstwo. Przeważnie jednak na trasie krystalizuje się lider, który jest najlepszy. Do jazdy po górach trzeba mieć bowiem naprawdę bardzo dobre predyspozycje. Typując zatem takie zakłady trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dotyczą one rodzaju trasy, długości odcinka oraz umiejętności konkretnego zawodnika.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie dla kogo i jakie są koszta?
Następny artykułPopularne i skuteczne systemy bukmacherskie
Najlepsi w Polsce legalni bukmacherzy internetowi dają kasę na sam początek. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod promocyjny BETONLINE żeby otrzymać dodatkowe korzyści jak darmowe zakłady, freebety czy darmowy bonus bez depozytu. W STS taki bonus bez wpłaty to nawet 29 PLN.